liga 1 betano statistici

Liga 1 Betano – Statistica etapei 1

Statistica realizată de sponsorul campionatului, Betano.com, pentru prima etapă din Liga 1 Betano.

Cele mai interesante cifre, ultile pentru pariori și nu numai, conform statisticianului nostru.

Paruri live pe Liga 1 Betano, toate meciurile

• 4 victorii gazdele, un egal, 2 succese oaspeţii

• S-au marcat 15 goluri, 9 gazdele şi 6 oaspeţii

• Au fost rezultat normale, fără surprize în prima etapă a Ligii 1 Betano (ediţia 100)

• Primul gol al sezonului 2017-2018 a fost marcat de Alexandru Băluţă (CS Universitatea Craiova) în minutul 42 al meciului cu CSMS Politehnica Iași

• Nou promovatele Juventus Bucureşti şi Sepsi Sfântu Gheorghe au debutat în Liga 1 cu înfrângeri, fără a marca niciun gol

• Au debutat în prima ligă 14 “stranieri: Alexei Koșelev -Moldova-, Tiago Almeida -Capul Verde-, Pedro Mendes -Portugalia-, Platini -Capul Verde- la CSM Politehnica Iaşi, Mame Thiaw -Ghana- şi Linas Pilibaitis -Lituania- la Sepsi Sfântu Gheorghe, Piotr Polczak -Polonia- şi Anthony Le Tallec -Franţa- la Astra Giurgiu, Filip Žderić -Croaţia- la Gaz Metan Mediaş, Miguel Bianconi -Brazilia- la ACS Poli Timişoara, Diogo Salomão -Portugalia- la Dinamo, Toni Tipurić -Bosnia- la Concordia Chiajna, Esteban Ciaccheri -Argentina- la FC Botoşani şi Paulo Vinícius -Brazilia- la CFR Cluj

• Au debutat în Liga 1: Ovidiu Morariu, Florin Ştefan, Mădălin Mihăescu, Florin Cazan (Juventus Bucureşti), Roland Niczuly, Dragoş Huiban (Sepsi Sfântu Gheorghe) şi Marius Coman (CFR Cluj)

• Devis Mangia (CS Universitatea Craiova), Daniel Opriţa (Juventus Bucureşti) şi Valentin Suciu (Sepsi Sfântu Gheorghe) au debutat ca antrenori în Liga 1

• FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu 2-1. Celelalte 4 meciuri din Liga 1 au fost tot de peste 2,5 goluri

• După 3 înfrângeri consecutive pe “Municipalul” botoşănean, CFR Cluj a reuşit acum o remiză

• CS Universitatea Craiova a reuşit a 4-a victorie consecutivă, acasă, cu CSMS Politehnica Iași

• Mădălin Mihăescu a fost primul jucător eliminat în sezonul 2017-2018. Mijlocaşul lui Juventus Bucureşti a primit două cartonaşe galbene, în minutele 44 şi 53. Şi atacantul fracez Billel Omrani a fost eliminat, în meciul FC Botoşani – CFR Cluj, după ce a primit două cartonaşe galbene, în minutele 53 şi 72