juventus liga campionilor

Juventus merge în finala din Liga Campionilor

Juventus s-a calificat marți seară în finala Ligii Campionilor, grație unei victorii obținute cu 2-1 contra lui AS Monaco.

Glurile din retur au fost înscrise de Mario Mandzukic și Daniel Alves, în prima repriză. Oaspeții au marcat golul e onoare al dublei manșe prin Kylian Mbappe Lottin, în repriza a doua.

Click pentru pariuri de Liga Campionilor

Italienii câștigaseră în tur cu 2-0, pe terenul lui Monaco.

AS Monaco, cea mai prolifică echipă din acest sezon la capitolul goluri marcate în campionat (în total 98) a reușit să înscrie doar o singură dată în cele două meciuri jucate contra lui Juventus.
Pentru Juve a fost a doua semifinală de Liga Campionilor din ultimii 14 ani, dar a doua în ultimii trei ani, ceea ce indică un nivel înalt al echipei.
În finală, italienii o vor întâlni cel mai probabil pe Real Madrid, care a câștigat  prima manșă a semifinalei de Liga Campionilor contra lui Atletico, 3-0.