Comitetul Olimpic Român (COSR) a anuntat programul complet al delegației României de la Jocurile Olimpice de Varã Rio 2016.
Iatã mai jos programul pe zile, cu menâiunea cã orele se pot schimba în funcție de ședințele tehnice de la Rio, iar alte evenimente pot apãrea în funcție de desfășurarea concursului (de exemplu, dacã la unele sporturi România se califică în fazele superioare, final etc).
Jocurile Olimpice de Varã au loc între 5 și 21 august. Prima parte a delegației României a ajuns pe 30 iulie (foto sus).
Lotul României deplasat la Rio are 96 de sportivi, componeța completã fiind aici.
Pariazã pe Rio 2016
Duminica, 7 august 2016
Ziua 1
-
00:30
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual compus masculin – Calificari (In direct – TVR 2)
Marian Dragulescu, Andrei Vasile Muntean
- Individual compus masculin – Calificari (In direct – TVR 2)
-
-
01:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Turul 1 (in direct – TVR 1)
Adrian Crisan
- Simplu masculin – Turul 1 (in direct – TVR 1)
-
-
01:45
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Turul 1 (in direct – TVR 2)
Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – Turul 1 (in direct – TVR 2)
-
-
01:50
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Grupe (In direct – TVR 1)
ROMANIA – Angola
- Echipe feminin – Grupe (In direct – TVR 1)
-
-
02:30
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu feminin – Turul 2 (In direct – TVR 2)
Elizabeta Samara
- Simplu feminin – Turul 2 (In direct – TVR 2)
-
Ziua 2
-
15:45
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual compus feminin – Calificari
Catalina Ponor
- Individual compus feminin – Calificari
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Judo
Carioca Arena 2, Barra
- 52 kg feminin – Calificari
Andreea Chitu
- 52 kg feminin – Calificari
-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Turul 2 (daca se califica)
Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – Turul 2 (daca se califica)
-
-
16:10
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Doi rame (2-) feminin – Calificari
Laura Oprea, Elena Lavinia Tarlea
- Doi rame (2-) feminin – Calificari
-
-
16:40
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – Calificari
Ionela Livia Lehaci, Gianina Beleaga
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – Calificari
-
-
18:00
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Patru rame (4-) masculin – Calificari
Vlad Dragos Aicoboae, Marius Vasile Cozmiuc, Adam Constantin, Toader Gontarau
- Patru rame (4-) masculin – Calificari
-
-
20:14
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m spate masculin – Serii
Robert Glinta
- 100 m spate masculin – Serii
-
-
21:06
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- Stafeta 4×100 m liber masculin – Serii
Marius Radu, Norbert Trandafir, Alin Coste, Daniel Macovei
- Stafeta 4×100 m liber masculin – Serii
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Judo
Carioca Arena 2, Barra
- 52 kg feminin – Recalificari si Finala (daca se califica)
Andreea Chitu ————————————————– Ziua 2 competitionala continua si dupa ora 00:00, vezi PROGRAMUL COMPLET
- 52 kg feminin – Recalificari si Finala (daca se califica)
-
Luni, 8 august 2016
Ziua 2
-
00:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu feminin – Turul 3 (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro
- Simplu feminin – Turul 3 (daca se califica)
-
-
02:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Turul 3 (daca se califica)
Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – Turul 3 (daca se califica)
-
-
05:06
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m spate masculin – Semifinala (daca se califica)
Robert Glinta
- 100 m spate masculin – Semifinala (daca se califica)
-
-
05:42
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- Stafeta 4×100 m liber masculin – FINALA (daca se califica)
Marius Radu, Norbert Trandafir, Alin Coste, Daniel Macovei
- Stafeta 4×100 m liber masculin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 3
-
15:00
Ora Romaniei-
Tir
Olympic Shooting Center
- 10 m pusca aer comprimat masculin – Calificari
Alin George Moldoveanu
- 10 m pusca aer comprimat masculin – Calificari
-
-
15:10
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Doi rame (2-) feminin – Recalificari (daca e cazul)
Laura Oprea, Elena Lavinia Tarlea
- Doi rame (2-) feminin – Recalificari (daca e cazul)
-
-
15:20
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – Recalificari (daca e cazul)
Ionela Livia Lehaci, Gianina Beleaga
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – Recalificari (daca e cazul)
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Judo
Carioca Arena 2, Barra
- 57 kg feminin – Calificari
Corina Caprioriu
- 57 kg feminin – Calificari
-
-
16:20
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Patru rame (4-) masculin – Recalificari (daca e cazul)
Constantin Adam, Marius Cozmiuc, Toader Gontaru , Vlad Aicoboae
- Patru rame (4-) masculin – Recalificari (daca e cazul)
-
-
16:30
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Opt rame cu carmaci (8+) feminin – Calificari
Andreea Boghian, Roxana Cogianu, Adelina Bogus, Ioana Strungaru, Laura Oprea, Iuliana Popa, Mihaela Petrila, Madalina Beres, Daniela Druncea
- Opt rame cu carmaci (8+) feminin – Calificari
-
-
16:45
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Simplu feminin – Turul 2 (daca se califica)
Irina Begu, Monica Niculescu - Dublu feminin – Turul 2 (daca se califica)
Irina Begu – Monica Niculescu, Raluca Olaru – Andreea Mitu - Dublu masculin – Turul 2 (daca se califica)
Horia Tecau – Florin Mergea
- Simplu feminin – Turul 2 (daca se califica)
-
-
18:00
Ora Romaniei-
Tir
Olympic Shooting Center
- 10 m pusca aer comprimat masculin – FINALA (daca se califica)
Alin George Moldoveanu
- 10 m pusca aer comprimat masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Judo
Rio Centro, Pavilion 3
- 57 kg feminin – Recalificari si Finala (daca se califica)
Corina Caprioriu
- 57 kg feminin – Recalificari si Finala (daca se califica)
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu feminin – Turul 4 (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro
- Simplu feminin – Turul 4 (daca se califica)
-
-
22:40
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Grupe
Brazilia – ROMANIA
- Echipe feminin – Grupe
-
-
23:00
Ora Romaniei-
Tenis
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Turul 4 (daca se califica)
Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – Turul 4 (daca se califica)
-
Marti, 9 august 2016
Ziua 3
-
02:30
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m spate masculin – FINALA (daca se califica)
Robert Glinta
- 100 m spate masculin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 4
-
15:50
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Doi rame (2-) masculin – Semifinala
George Alexandru Palamariu, Cristi Ilie Pirghie
- Doi rame (2-) masculin – Semifinala
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Dublu feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro
- Dublu feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
-
-
16:45
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Dublu feminin – Turul 3 (daca se califica)
Irina Begu, Monica Niculescu - Dublu masculin – Turul 3 (daca se califica)
Horia Tecau, Florin Mergea
- Dublu feminin – Turul 3 (daca se califica)
-
-
18:45
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – Tururi preliminare
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – Tururi preliminare
-
-
19:00
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m liber masculin – Serii
Marius Radu
- 100 m liber masculin – Serii
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Sferturi de finala (daca se califica)
Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – Sferturi de finala (daca se califica)
-
Miercuri, 10 august 2016
Ziua 4
-
00:45
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – Tururi preliminare
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – Tururi preliminare
-
-
04:00
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m liber masculin – Semifinala (daca se califica)
Marius Radu
- 100 m liber masculin – Semifinala (daca se califica)
-
Ziua 5
-
14:30
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Doi rame (2-) feminin – Semifinala (daca se califica)
Laura Oprea, Elena Lavinia Tarlea
- Doi rame (2-) feminin – Semifinala (daca se califica)
-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Floreta individual feminin – Calificari
Malina Calugareanu
- Floreta individual feminin – Calificari
-
-
14:50
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – Semifinala (daca se califica)
Ionela Livia Lehaci, Gianina Beleaga
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
15:50
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Opt rame cu carmaci (8+) feminin – Recalificari (daca e cazul)
Andreea Boghian, Roxana Cogianu, Adelina Bogus, Ioana Strungaru, Laura Oprea, Iuliana Popa, Mihaela Petrila, Madalina Beres, Daniela Druncea
- Opt rame cu carmaci (8+) feminin – Recalificari (daca e cazul)
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu feminin – Semifinala (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro
- Simplu feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
16:04
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m liber feminin – Serii
Iulia Dascal
- 100 m liber feminin – Serii
-
-
16:45
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Simplu feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
Irina Begu, Monica Niculescu - Dublu masculin – Semifinala (daca se califica)
Horia Tecau, Florin Mergea - Dublu feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
Irina Begu – Monica Niculescu, Raluca Olaru – Andreea Mitu
- Simplu feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
-
-
17:00
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Dublu mixt – Turul 1
ROMANIA
- Dublu mixt – Turul 1
-
-
17:30
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Grupe
ROMANIA – Muntenegru
- Echipe feminin – Grupe
-
-
18:30
Ora Romaniei-
Haltere
Rio Centro, Pavilion 2, Barra
- 69 kg feminin – FINALA
Florina Hulpan
- 69 kg feminin – FINALA
-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Sabie individual masculin – Calificari
Tiberiu Dolniceanu
- Sabie individual masculin – Calificari
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Patru rame (4-) masculin – Semifinala (daca se califica)
Vlad Dragos Aicoboae, Marius Vasile Cozmiuc, Adam Constantin, Toader Gontarau
- Patru rame (4-) masculin – Semifinala (daca se califica)
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual compus masculin – FINALA (daca se califica)
Marian Dragulescu, Andrei Vasile Muntean
- Individual compus masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
23:00
Ora Romaniei-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Floreta individual feminin – Semifinala si FINALA (daca se califica)
Malina Calugareanu
- Floreta individual feminin – Semifinala si FINALA (daca se califica)
-
Joi, 11 august 2016
Ziua 5
-
00:30
Ora Romaniei-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Sabie individual masculin – Semifinala si FINALA (daca se califica)
Tiberiu Dolniceanu
- Sabie individual masculin – Semifinala si FINALA (daca se califica)
-
-
01:00
Ora Romaniei-
Haltere
Rio Centro, Pavilion 2, Barra
- 77 kg masculin – FINALA
Dumitru Captari
- 77 kg masculin – FINALA
-
-
02:30
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu feminin – FINALA (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro
- Simplu feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
04:12
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m liber feminin – Semifinala (daca se califica)
Iulia Dascal
- 100 m liber feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
04:57
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 100 m liber masculin – FINALA (daca se califica)
Marius Radu
- 100 m liber masculin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 6
-
15:00
Ora Romaniei-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Spada echipe feminin – Calificari
Simona Gherman, Simona Pop, Ana Maria Popescu
- Spada echipe feminin – Calificari
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Doi rame (2-) masculin – FINALA (daca se califica)
George Alexandru Palamariu, Cristi Ilie Pirghie
- Doi rame (2-) masculin – FINALA (daca se califica)
-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – Semifinala (daca se califica)
Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – Semifinala (daca se califica)
-
-
18:00
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Dublu feminin – Semifinala (daca se califica)
Irina Begu – Monica Niculescu, Raluca Olaru – Andreea Mitu - Simplu feminin – Semifinala (daca se califica)
Irina Begu, Monica Niculescu - Dublu feminin – Semifinala (daca se califica)
Irina Begu, Monica Niculescu - Dublu mixt – Sferturi de finala (daca se califica)
ROMANIA
- Dublu feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
19:00
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 50 m liber masculin – Serii
Norbert Trandafir
- 50 m liber masculin – Serii
-
-
19:15
Ora Romaniei-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Spada echipe feminin – Semifinala (daca se califica)
Simona Gherman, Simona Pop, Ana Maria Popescu
- Spada echipe feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual compus feminin – FINALA (daca se califica)
Catalina Ponor
- Individual compus feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
23:00
Ora Romaniei-
Scrima
Carioca Arena 3, Barra
- Spada echipe feminin – FINALA (daca se califica)
Simona Gherman, Simona Pop, Ana Maria Popescu
- Spada echipe feminin – FINALA (daca se califica)
-
Vineri, 12 august 2016
Ziua 6
-
02:30
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Simplu masculin – FINALA (daca se califica)
Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu
- Simplu masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
04:00
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 50 m liber masculin – Semifinala (daca se califica)
Norbert Trandafir
- 50 m liber masculin – Semifinala (daca se califica)
-
Ziua 7
-
16:00
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – FINALA (daca se califica)
Ionela Livia Lehaci, Gianina Beleaga
- Dublu vasle ctg. usoara (L2x) feminin – FINALA (daca se califica)
-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Echipe feminin – Turul 1
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Cynthia Szocs
- Echipe feminin – Turul 1
-
-
16:40
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Doi rame (2-) feminin – FINALA (daca se califica)
Laura Oprea, Elena Lavinia Tarlea
- Doi rame (2-) feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
17:00
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Patru rame (4-) masculin – FINALA (daca se califica)
Vlad Dragos Aicoboae, Marius Vasile Cozmiuc, Adam Constantin, Toader Gontarau
- Patru rame (4-) masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
18:00
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Dublu masculin – FINALA (daca se califica)
Horia Tecau, Florin Mergea - Dublu mixt – Semifinala (daca se califica)
ROMANIA
- Dublu masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
19:00
Ora Romaniei-
Inot
Olympic Aquatics Stadium, Barra
- 50 m liber masculin – FINALA (daca se califica)
Norbert Trandafir
- 50 m liber masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
20:40
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Grupe
ROMANIA – Spania
- Echipe feminin – Grupe
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Judo
Carioca Arena 2, Barra
- +100 kg masculin – Recalificari si Finala (daca se califica)
Daniel Natea
- +100 kg masculin – Recalificari si Finala (daca se califica)
-
Sambata, 13 august 2016
Ziua 7
-
01:00
Ora Romaniei-
Haltere
Rio Centro, Pavilion 2, Barra
- 85 kg masculin – FINALA (daca se califica)
Gabriel Sincraian
- 85 kg masculin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 8
-
15:40
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Triplusalt feminin – Calificari (Grupele A si B)
Cristina Bujin, Elena Andreea Panturoiu
- Triplusalt feminin – Calificari (Grupele A si B)
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Echipe feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Cynthia Szocs
- Echipe feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
-
-
16:05
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 3000 m obstacole feminin – Calificari
Ancuta Bobocel
- 3000 m obstacole feminin – Calificari
-
-
16:40
Ora Romaniei-
Canotaj
Lagoa Stadium, Copacabana
- Opt rame cu carmaci (8+) feminin – FINALA (daca se califica)
Andreea Boghian, Roxana Cogianu, Adelina Bogus, Ioana Strungaru, Laura Oprea, Iuliana Popa, Mihaela Petrila, Madalina Beres, Daniela Druncea
- Opt rame cu carmaci (8+) feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
17:00
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 400 m feminin – Serii
Bianca Razor
- 400 m feminin – Serii
-
-
18:00
Ora Romaniei-
Tenis
- Simplu feminin – FINALA (daca se califica)
Irina Begu, Monica Niculescu
- Simplu feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
19:00
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – Tururi preliminare
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – Tururi preliminare
-
Duminica, 14 august 2016
Ziua 9
-
15:30
Ora Romaniei-
Atletism
Sambodromo & Olympic Stadium
- Maraton feminin – FINALA
Elena Daniela Cirlan, Paula Todoran
- Maraton feminin – FINALA
-
-
18:00
Ora Romaniei-
Tenis
Olympic Tennis Center, Barra
- Dublu feminin – FINALA (daca se califica)
Irina Begu – Monica Niculescu, Raluca Olaru – Andreea Mitu - Dublu mixt – FINALA (daca se califica)
ROMANIA
- Dublu feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
20:00
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Sol masculin – FINALA (daca se califica)
Marian Dragulescu, Andrei Vasile Muntean
- Sol masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
20:45
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Sarituri feminin – FINALA (daca se califica)
Catalina Ponor
- Sarituri feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Cal cu manere masculin – FINALA (daca se califica)
Andrei Vasile Muntean
- Cal cu manere masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
22:40
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Grupe
Norvegia – ROMANIA
- Echipe feminin – Grupe
-
Luni, 15 august 2016
Ziua 10
-
16:25
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 3000 m obstacole feminin – FINALA (daca se califica)
Ancuta Bobocel
- 3000 m obstacole feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
20:50
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Sarituri masculin – FINALA (daca se califica)
Marian Dragulescu, Andrei Vasile Muntean
- Sarituri masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
21:40
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Barna feminin – FINALA (daca se califica)
Catalina Ponor
- Barna feminin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 9
-
01:00
Ora Romaniei-
Haltere
Rio Centro, Pavilion 2, Barra
- +75 kg feminin – FINALA (daca se califica)
Andreea Aanei
- +75 kg feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
01:30
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Echipe feminin – Semifinala (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Cynthia Szocs
- Echipe feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
02:35
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 400 m feminin – Semifinala (daca se califica)
Bianca Razor
- 400 m feminin – Semifinala (daca se califica)
-
-
02:55
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Triplusalt feminin – FINALA (daca se califica)
Cristina Bujin, Elena Andreea Panturoiu
- Triplusalt feminin – FINALA (daca se califica)
-
Marti, 16 august 2016
Ziua 10
-
04:45
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 400 m feminin – FINALA (daca se califica)
Bianca Razor
- 400 m feminin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 11
-
15:30
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Triplusalt masculin – Calificari (Grupele A si B)
Marian Oprea
- Triplusalt masculin – Calificari (Grupele A si B)
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
ROMANIA
- Echipe feminin – Sferturi de finala (daca se califica)
-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Greco-romane, 98 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
Alin Alexuc Ciurariu - Greco-romane, 66 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
Ion Iulian Panait
- Greco-romane, 98 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
-
-
17:00
Ora Romaniei-
Tenis de masa
Rio Centro, Pavilion 3
- Echipe feminin – FINALA (daca se califica)
Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Cynthia Szocs
- Echipe feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
18:45
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – Sferturi de finala (daca se califica)
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – Sferturi de finala (daca se califica)
-
-
19:42
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Greco-romane, 66 kg masculin – FINALA (daca se califica)
Ion Iulian Panait
- Greco-romane, 66 kg masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
20:00
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Paralele masculin – FINALA (daca se califica)
Andrei Vasile Muntean
- Paralele masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
20:45
Ora Romaniei-
Gimnastica artistica
Rio Olympic Arena, Barra
- Sol feminin – FINALA (daca se califica)
Catalina Ponor
- Sol feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Greco-romane, 96 kg masculin – FINALA (daca se califica)
Alin Alexuc Ciurariu
- Greco-romane, 96 kg masculin – FINALA (daca se califica)
-
Miercuri, 17 august 2016
Ziua 11
-
00:45
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – Semifinala (daca se califica)
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – Semifinala (daca se califica)
-
-
03:05
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Saritura in lungime feminin – Calificari (Grupele A si B)
Alina Rotaru
- Saritura in lungime feminin – Calificari (Grupele A si B)
-
Ziua 12
-
16:00
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Libere, 48 kg feminin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
Emilia Alina Vuc
- Libere, 48 kg feminin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
-
-
16:55
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 800 m feminin – Turul 1
Claudia Bobocea, Florina Pierdevara
- 800 m feminin – Turul 1
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 800 m feminin – FINALA (daca se califica)
Emilia Alina Vuc
- 800 m feminin – FINALA (daca se califica)
-
Joi, 18 august 2016
Ziua 12
-
03:15
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Saritura in lungime feminin – FINALA (daca se califica)
Alina Rotaru
- Saritura in lungime feminin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 13
-
15:55
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Aruncarea greutatii masculin – Calificari (Grupele A si B)
Andrei Gag
- Aruncarea greutatii masculin – Calificari (Grupele A si B)
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – Semifinala (daca se califica)
ROMANIA
- Echipe feminin – Semifinala (daca se califica)
-
Vineri, 19 august 2016
Ziua 13
-
02:30
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Aruncarea greutatii masculin – FINALA (daca se califica)
Andrei Gag
- Aruncarea greutatii masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
03:15
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 800 m feminin – Semifinala (daca se califica)
Claudia Bobocea, Florina Pierdevara
- 800 m feminin – Semifinala (daca se califica)
-
Ziua 14
-
14:00
Ora Romaniei-
Atletism
Pontal & Olympic Stadium
- 50 km mars masculin – FINALA
Marius Cocioran, Narcis Stefan Mihaila
- 50 km mars masculin – FINALA
-
-
16:00
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Libere 57 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
Ivan Guidea
- Libere 57 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
-
-
16:20
Ora Romaniei-
Gimnastica ritmica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual compus feminin – Calificari
Ana Luiza Filiorianu
- Individual compus feminin – Calificari
-
-
20:30
Ora Romaniei-
Atletism
Pontal & Olympic Stadium
- 20 km mars feminin – FINALA
Andreea Arsine, Ana Veronica Rodean, Claudia Stef
- 20 km mars feminin – FINALA
-
-
21:00
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – Semifinala (daca se califica)
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – Semifinala (daca se califica)
-
-
22:00
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Libere 57 kg – FINALA (daca se califica)
Ivan Guidea
- Libere 57 kg – FINALA (daca se califica)
-
Sambata, 20 august 2016
Ziua 14
-
02:40
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Stafeta 4 x 400 m feminin – Serii
Sanda Belgyan, Anamaria Ionita, Andrea Miklos, Adelina Pastor
- Stafeta 4 x 400 m feminin – Serii
-
Ziua 15
-
21:20
Ora Romaniei-
Gimnastica ritmica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual compus feminin – FINALA (daca se califica)
Ana Luiza Filiorianu
- Individual compus feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
21:30
Ora Romaniei-
Handbal
Future Arena, Barra de Tijuca
- Echipe feminin – FINALA (daca se califica)
ROMANIA
- Echipe feminin – FINALA (daca se califica)
-
Duminica, 21 august 2016
Ziua 15
-
03:15
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- 800m feminin – FINALA (daca se califica)
Claudia Bobocea, Florina Pierdevara
- 800m feminin – FINALA (daca se califica)
-
-
04:00
Ora Romaniei-
Atletism
Olympic Stadium
- Stafeta 4 x 400 m feminin – FINALA (daca se califica)
Sanda Belgyan, Anamaria Ionita, Andrea Miklos, Adelina Pastor
- Stafeta 4 x 400 m feminin – FINALA (daca se califica)
-
Ziua 16
-
14:30
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Libere, 97 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
Albert Saritov
- Libere, 97 kg masculin – Calificari si recalificari (daca e cazul)
-
-
15:30
Ora Romaniei-
Atletism
Sambodromo & Olympic Stadium
- Maraton masculin – FINALA
Nicolae Soare, Marius Ionescu
- Maraton masculin – FINALA
-
-
20:25
Ora Romaniei-
Lupte
Carioca Arena 2, Barra
- Libere, 97 kg masculin – FINALA (daca se califica)
Albert Saritov
- Libere, 97 kg masculin – FINALA (daca se califica)
-
-
21:15
Ora Romaniei-
Box
Rio Centro, Pavilion 6, Barra
- +91 kg masculin – FINALA (daca se califica)
Mihai Nistor
- +91 kg masculin – FINALA (daca se califica)
-
Luni, 22 august 2016
Ziua 16
-
02:00
Ora Romaniei-
CEREMONIA DE INCHIDERE
Stadionul Maracana
-
Pingback: Rio 2016: Câte medalii poate câștiga România la Jocurile Olimpice - Betano Blog
Pingback: Rio 2016: Programul complet al României în Ziua 2 - Betano Blog