simona halep

Simona Halep câștigă cu Begu prin abandon

Simona Halep s-a calificat luni în turul al treilea al turneului WTA de la Wuhan, eliminând-o pe Irina Begu. Apasă aici pentru toate cotele la pariuri sportive din tenis, oferite de Betano.com.

Meciul dintre cele două s-a încheiat prin abandonul Irinei Begu, din cauza unei accidentări, la scorul de 6-3 2-0 în favoarea Simonei Halep.

Begu nu s-a simțit deloc bine. La finalul primului set a solicitat o pauză medicală. A revenit după aproximativ 15 minute și a continuat, însă la scurt timp după debutul setului secund și-a dat seama că nu mai poate continua și a decis să pună punct întâlnirii.

A fost a cincea victorie pentru Simona Halep din tot atâtea meciuri directe contra Irinei.

Simona Halep va juca în turul al treilea la Wuhan contra câștigătoarei din meciul Yaroslava Shvedova – Roberta Vinci. Partida va avea loc miercuri.

Cotele partidelor turneului feminin de la Wuhan sunt aici, pe Betano.com.

Meciurile se pot viziona legal cu streaming live, tot pe site-ul Betano.