djokovic murray turneul campionilor

Djokovic – Murray, finală cu miza locului 1 ATP la Turneul Campionilor

Turneul Campionilor la tenis îi aduce duminică față în față, de la ora 20:00, pe cei mai buni doi jucători ai momentului, Novak Djokovic și Andy Murray. Ei se vor lupta nu doar pentru titlul de la Londra, ci și pentru locul 1 mondial al anului 2016. Accesează Betano și pariază pe tenis.

Presa din Marea Britanie compară această finală cu un meci de box între legendarii Muhammad Ali și  Joe Frazier.

Djoker conduce cu scorul de 24-10 întâlnirile directe, dar Murray a câștigat două din cele trei titluri ale sale de Mare Șlem în finale jucate contra sârbului.

Murray va intra pe terenul de la Londra, în fața propriilor fani, având o serie de 24 de partide fără înfrângere, în ultimele două luni.

Clasat pe locul 1 mondial, „furat” recent sârbului, britanicul va trebui să câștige finala, dacă vrea să-și păstreze supremația. De cealaltă parte, Novak își poate recupera supremația mondială, cu condiția să învingă diseară.

Partida dintre Murray și Nole are cote cu Marjă 0% pe Betano.com, ceea ce oferă opțiuni excelente pentru pariori.

Djokovic, mai odihnit

„Muzza” a avut o semifinală grea, contra lui Milos Raonic (5-7, 7-6, 7-6), pe care a câștigat-o în trei ore și 38 de minute.

De cealaltă parte, sârbul a avut nevoie de doar 66 de minute pentru a-l învinge pe Kei Nishikori cu 6-1, 6-1.

Câștigătorul finalei va primi 1 milion de euro.

Murray, dominat în finale

Deși Andy Murray a reușit două victorii în trei finale de Mare Șlem cu Novak Djokovic, sârbul a repurtat 10 victorii contra britanicului în ultimele acte ale turneelor. Murray are șapte finale câștigate în total împotriva mareului său adversar.