Romania handbal Rio

Rio 2016: Programul României de duminică (Ziua 9)

Duminică, sportivii români participă la doar trei sporturi în cadrul Jocurilor Olimpice de Vară 2016 de la Rio.

De la ora 15:30, Elena Daniela Cirlan și Paula Todoran vor concura la atletism în cadrul probei de maraton feminin.

De la ora 22:40, echipa națională de handbal a României va întâlni Norvegia în ultimul meci din Grupa A. Tricolorele au nevoie de cel puțin un egal pentru a se califica în sferturile de finală.

Ca și în meciul cu Spania, România este cotată cu șansa a doua în fața Norvegiei, la casele de pariuri. Betano.com oferă României o cotă de peste 3,00 pentru o victorie cu nordicele, exact cum a fost și în partida cu Spania.

Cu toate acestea, deși România are șansa  a doua pe hârtie, calculele se pot răstruna precum în meciul jucat cu ibericele.

Echipa noastră are puterea de a câștiga cu Norvegia și de a se califica fără emoții în sferturile de finală.

După ce a pierdut cu Angloa și apoi cu Brazilia, România a jucat din ce în ce mai bine la handbal și a învins Muntenegru și Spania.

Ziua se încheie pentru România de la ora 1 noaptea cu haltere, acolo unde Andreea Aanei va ridica la categoria plus 75 kg.