craiova dinamo liga 1

Craiova câștigă meciul etapei cu Dinamo

Craiova a fost câștigat meciul etapei din Liga 1, contra lui Dinamo, cu 2-1, luni seara, în etapa a 12-a. Pariază pe Betano.com pe meciurile din Liga 1.

A fost primul meci al lui Dinamo cu Adrian Mutu în postura de manager general. Însă, Dinamo nu a arătat un joc care să îi aducă trei puncte și a adunat patru meciuri fără victorie în campionat.

Jucat la Turnu Severin, meciul a fost dominat de Craiova, care a înscris prin Andrei Ivan în minutul 55 și prin Marius Briceag (71). Oltenii au lovit o dată și bara, la șutul brazilianului Madson, în minutul 67.

Unicul gol al lui Dinamo a fost marcat de Sergiu Hanca, în minutul 61.

dinamo gol craiova

Craiova rămâne neînvinsă pe teren propriu în această ediție de campionat, iar în ultimele șapte etape a adunat patru victorii și două egaluri.

Partida a lăsat urme la Dinamo, acolo unde antrenorul Ioan Andone ar putea fi înlocuit. Echipa merge slab, a căzut din prima parte a clasamentului – acolo unde se afla îm urmă cu aproximativ o lună – pe locul al optulea acum – o poziție de play-out.