germania mexc cupa confederatiilor

Germania – Mexic, totul despre a doua semifinală din Cupa Confederațiilor

Cupa Confederațiilor își va afla astăzi a doua finalistă. După calificarea în finală a echipei Chile, este rândul Germaniei și Mexicului să se luptă în cea de-a doua semifinală.

Pariuri live pe Germania – Mexic în Cupa Confederațiilor (29.06.2017, ora 21:00)

Chile a produs surpriza în prima semifinală, când a eliminat-o la loviturile de departajare pe Portugalia, campioana Europei. Vor reuși mexicanii o nouă lovitură în Cupa Confederațiilor?

O victorie surpriză a Mexicului a primit cota 4,00 pe Betano, în timp ce Germania are o cotă de 2,00 pentru a câștiga diseară.

Mai jos, totul despre cele două echipe care joacă semifinala de astăzi, informații interesante realizate de serviciul de statistică al Betano.

Germania

• Germania se află pe locul 1 în clasamentul Grupei B, având 7 puncte după 3 etape
  • Echipa antrenată de Joachim Löw are cota 2.90 la Betano de a câştiga Cupa Confederațiilor 2017
  • Reprezentativa Germaniei are cota 2.00 la Betano de a câştiga meciul de la Sochi cu Mexic
  • Campioana Mondială are cota 2.00 la Betano dacă elimină pe Mexic la Cupa Confederațiilor (durata normală), 9.50 în prelungiri şi 11.75 la loviturile de departajare
  • Germania are cota 6.00 la Betano în cazul în care ar câştiga ambele reprize cu Mexic
  • Timo Werner este cel mai bine cotat jucător german de a fi golgheter la Cupa Confederațiilor, 3.25 la Betano, după Cristiano Ronaldo (2.50)
  • Nemţii au marcat şi au primit gol în toate partidele de la Cupa Confederațiilor
  • “Nationalmannschaft” nu a mai pierdut un meci de pe 7 iulie 2016, 0-2 cu Franţa în semifinale la Euro 2016
  • Echipa naţională a Germaniei are cota 1.53 la Betano dacă va câştiga oricare repriză cu Mexic
  • Reprezentativa Germaniei a marcat 7 goluri la Cupa Confederațiilor
  • Pentru Germania partida cu Camerun a însemnat meciul 150 cu Joachim Löw ca selecționer, aceasta fiind și victoria sa cu numărul 100
  • Marcatorii Germaniei de la Cupa Confederațiilor: Lars Stindl şi Timo Werner (2 goluri), Kerem Demirbay, Julian Draxler şi Leon Goretzka (1 gol)
  • Jucătorii care au primit cartonaşe galbene: Leon Goretzka, Sebastian Rudy, Lars Stindl şi Marvin Plattenhardt
  • Ultima calificare la Cupa Mondială: 2014 (campioană)
  • Ultima calificare la Campionatul European: 2016 (eliminată în semifinale de Franţa)
  • Valoarea lotului: 373,50 milioane euro (conform transfermarkt)

• Toate meciurile nord-americanilor de la Cupa Confederațiilor au fost de peste 2,5 goluri
  • Campioana CONCACAF are cota 3.75 la Betano dacă elimină pe Germania la Cupa Confederațiilor (durata normală), 13.50 în prelungiri şi 11.75 la loviturile de departajare
  • Echipa naţională a Mexicului are cota 2.30 la Betano dacă va câştiga oricare repriză cu Germania
  • Javier Hernández “Chicharito” este cel mai bine cotat jucător mexican de a fi golgheter la Cupa Confederațiilor, 20.00 la Betano
  • Mexicanii au marcat şi au primit gol în toate partidele de la Cupa Confederațiilor
  • “El tri” are cota 1.50 la Betano în cazul în care ar câştiga ambele reprize cu Germania
  • Reprezentativa Mexicului a marcat 6 goluri la Cupa Confederațiilor
  • Formaţia Mexicului a fost condusă în toate cele trei meciuri pe care le-a jucat până acum la Cupa Confederațiilor, dar în final a obținut două victorii și o remiză
  • Marcatorii Mexicului de la Cupa Confederațiilor: Néstor Araujo, Javier Hernández, Raúl Jiménez, Hirving Lozano, Héctor Moreno şi Oribe Peralta (1 gol)
  • Jucătorii care au primit cartonaşe galbene: Andrés Guardado (2), Diego Reyes, Héctor Herrera şi Oswaldo Alanís
  • Accidentat: Carlos Salcedo
  • Suspendat: Andrés Guardado
  • Ultima calificare la Cupa Mondială: 2014 (eliminată în optimi de Olanda)
  • Ultima calificare la CONCACAF Championship & Gold Cup: 2015 (campioană)
  • Valoarea lotului: 132,30 milioane euro (conform transfermarkt)
  • Media de vârstă: 28,7 ani
  • Clasamentul FIFA: locul 17, 1050 puncte