niculescu seul

Tenis: Niculescu și Țig iau cu asalt semifinalele din Coreea

Monica Niculescu și Patricia Țig s-au calificat vineri în semifinalele turneului feminin din Coreea de Sud, de la Seul. Apasă aici pentru toate cotele la pariuri sportive din tenis, oferite de Betano.com.

Niculescu a învins-o pe Jana Cepelova cu 6-4 6-2 într-un meci al cărui prim set a fost mai echilibrat, cu o durată de 50 de minute.

În semifinale, Niculescu o va întâlni pe Shuai Zhang (China), nimeni alta decât cea care o elimina la Australian Open pe Simona Halep în primul tur.

Zhang este în anul 2016 pe un bilanț pozitiv, 30 de meciuri câștigate și 18 pierdute, față de Niculescu care are 17 victorii și 19 înfrângeri.

Betano.com a introdus semifinala dintre Niculescu și Zhang (sâmbătă, ora 5:00) cu Maarjă 0% , cea care oferă pariorilor cote maxim posibile cu payout 100%. Cotele meciului sunt aici

În alt sfert de finală, Patricia-Maria Țig a învins-o pe Sorribes Tormo (Spania), 7-6 2-6 6-3. În semifinale, ea va întâlni o altă jucătoare iberică, Lara Arruabarrena.