real madrid liga campionilor

Real Madrid – Juventus, finala din Liga Campionilor 2017

Real Madrid s-a calificat miercuri seară în finala din Liga Campionilor, acolo unde o va întâlni pe Juventus în meciul de pe 3 iunie 2017.

Va fi a 62-a finală a competiției și a 25-a în noul format.

Click pentru pariuri de Liga Campionilor

Real a fost învinsă cu 2-1 pe terenul lui Atletico, în returul semifinalei de miercuri, calificându-se în finală cu scorul cumulat e 4-1. Gazdele au condus cu 2-0 în minutul 16, dar „albii” au reușit să le tempereze avântul printr-un gol reușit de Isco.

Repriza a doua a fost una echilibrată, în care Atletico a mai avut ocazii de gol, dar misiunea de a mai marca de patru ori pentru calificare a fost prea grea.

De altfel, Atleti s-a înscris în statistica Ligii Campionilor, acolo unde nici o echipă nu a reușit să surmonteze un deficit de două goluri sau mai mult în returul semifinalelor acestei competiții.