fcsb poli timisoara liga 1 betano

Începe Etapa a 2-a din Liga 1 Betano: Poli Timișoara – FCSB, meciul vedetă de vineri

Liga 1 Betano merge mai departe cu etapa a doua, care debutează vineri. Cel mai interesant meci al zilei le pune față în față pe Poli Timișoara și FCSB, două echipe care au maximum de puncte.

Poli și Steaua se află printre cele șase nume din Liga 1 Betano care au câștigat în prime etapă. Victoria roș-albaștrilor a fost una norocoasă, cu un gol marcat pe final, un 2-1 cu FC Voluntari. Bănățenii au învins greu, cu 1-0, în deplasarea de la Chiajna.

Pariază live pe meciul Poli Timişoara – FCSB în Liga 1 Betano (21.07.2017, ora 21:00)

ACS Poli este o echipă dificilă pe teren propriu. A pierdut un singur meci acasă în 2017, cu Pandurii Târgu Jiu (0-1, pe 23.05.2017). Bănăţenii au cota 5.40 pe BETANO pentru o victorie în meciul cu FCSB și cota 1.60 pentru a marca un gol în poarta bucureştenilor.

Steaua a avut mereu dificultăți în a marca pe terenu alb-violeților. Toate meciurile ACS Poli – FCSB disputate la Timişoara au fost de sub 2,5 goluri (0-0, 1-0 şi 0-1). “Roş-albaştrii” au 3 victorii consecutive în Liga 1 BETANO (2 sunt din sezonul precedent de play-off, 1-0 cu Astra Giurgiu şi 3-0 cu CS Universitatea Craiova) și cota 1.65 pe BETANO pentru o victorie în meciul cu ACS Poli Timişoara.

Mai jos, câteva date stastice despre Steaua și Poli, utile pentru pariori și nu numai.

ACS Poli Timişoara

• ACS Poli Timişoara se află pe locul 5 în clasament, având 3 de puncte după o etapă

• Ultimul rezultat din Liga 1: Concordia Chiajna – ACS Poli Timişoara 0-1 (Cosmin Bârnoi 50)

• Jucătorii folosiţi în meciul cu Concordia: Straton – Creţu, Melinte, Cânu (46 Şeroni), Ţigănaşu – Šoljić, Artean – Al. Munteanu, Vaşvari, Bârnoi (72 Mihalcea) – Bud (83 Biancioni). Antrenor: Ionuţ Popa.

• Echipa antrenată de Ionuţ Popa a folosit la Chiajna jucători 7 noi faţă de sezonul trecut (5 titulari)

• “Alb-violeţii” au câştigat ultimele 3 partide oficiale, 2-1 şi 3-1 cu UTA şi 1-0 cu Concordia Chiajna

• În etapa a 2-a a sezonului trecut ACS Poli pierdea în Ştefan cel Mare cu Dinamo, scor 1-2

• Gruparea din Timişoara are cota 5.20 la BETANO dacă va avea avantaj la pauză cu FCSB

• Timişorenii au cota 2.88 la BETANO dacă vor reuşi să câştige oricare repriză cu “roş-albaştrii”

• Următorul meci: Astra Giurgiu/deplasare

FCSB

• FCSB se află pe locul 4 în clasament, având 3 de puncte după o etapă

• Ultimul rezultat din Liga 1: FCSB – FC Voluntari 2-1 (Constantin Budescu 34, Dennis Man 90+2 – Adrian Bălan 55)

• Jucătorii folosiţi în meciul cu FC Voluntari: Fl. Niţă – Enache, Larie, Bălaşa, Júnior Morais – Ov. Popescu (51 Filipe Teixeira), Pintilii – Man, Budescu, Fl. Tănase (De 77 Amorim) – Gnohéré (46 Alibec). Antrenor: Nicolae Dică.

• Echipa antrenată de Nicolae Dică a folosit împotriva Voluntariului 4 jucători noi faţă de sezonul trecut (3 titulari)

• FCSB a pierdut în 2017 două meciuri în deplasare, 1-3 cu FC Viitorul şi 1-2 cu Dinamo București

• În etapa a 2-a a sezonului trecut, Steaua câştiga la Ovidiu cu FC Viitorul, scor 3-1

• Echipa patronată de Gigi Becali are cota 2.17 la BETANO dacă va avea avantaj la pauză cu ACS Poli Timişoara

• Oaspeţii au cota 1.15 la BETANO pentru a marca un gol în poarta timişorenilor

• Steaua are cota 1.36 la BETANO dacă vor reuşi să câştige oricare repriză cu “alb-violeţii”

• Următorul meci: Viktoria Plzeň/acasă & CS Universitatea Craiova/acasă