messi barcelona

Top 10 lucruri de știut despre meciul PSG – Barcelona

Liga Campionilor reîncepe marți seară cu primele meciuri din acest an. Astăzi, de la ora 21:45, se va juca prima manșă a optimilor de finală.

Una dintre cele două partide este PSG – FC Barcelona. Meciul este oferit pe Betano cu cote Marjă 0% pe Betano, cele care oferă profit maxim pentru pariori.

Betano a ales cele ma interesante 10 lucruri de știut despre acest meci, interesante în general, dar și utile pentru pariorii sportivi.

Top 10

1. Barcelona a câștigat ultimele trei meciuri jucate cu PSG, a marcat de 8 ori și a primit 2 goluri. Spaniolii au cota de 2,29 la victorie.
  2. Singura dată când PSG a eliminat-o pe Barcelona în Liga Campionilor a fost în urmă cu 12 ani, în sferturile de finală. De atunci, catalanii au triumfat în fazele eliminatorii de două ori, în sezoanele 2012/2013 și 2014/2015. PSG are cota 3,50 la victorie.
  3. PSG nu a reușit să termine fără a primi gol nici unul dintre ultimele 9 meciuri cu Barcelona. Cota pentru ca ambele echipe să înscrie este 1,62.
  4. Francezii au pierdut doar un singur meci din ultimele 42 jucate acasă în cupele europene (26 de victorii, 15 egalrui). Singura înfrângere a venit chiar de la FC Barcelona în „sferturile” Ligii Campionilor, în anul 2015.
  5. Spaniolii au câștigat 9 din ultimele 11 partide din fazele eliminatorii ale Champions League.
  6. Barcelona s-a calificat în sferturile de finală mereu în ultimele 9 sezoane, un record al competiției. Acum are cota 1,22 pentru calificare.
  7. PSG a fost eliminată mereu în „sferturi” în ultimele 4 sezoane jucate.
  8. Edinson Cavani a marcat 6 goluri în tot atâtea meciuri de Liga Campionilor în acest sezon. Cota 2,12 să marcheze oricând.
  9. Leo Messi a marcat 10 goluri în acest sezon, la un singur gol distanță de Ronaldo (11 goluri în grupe, sezonul trecut). Cota 2,30 să marcheze oricând.
  10. Neymar a marcat 5 goluri contra lui PSG în 4 partide.